Drobečková navigace

Poslední kolo Krušnohorské ligy se uskutečnilo v Nových Dvorech

| |

Krušnohorská liga si před posledním závodem letošního 27. ročníku dala více jak měsíční pauzu, aby se družstva na to veliké finále připravila. Poslední závod, který byl dvoukolový, pořádali hasiči z Nových Dvorů.

Zpět

Ti si udělali víkendový pořadatelský dvojboj, když v sobotu pořádali závod Podřipské hasičské ligy a v neděli závod Krušnohorské ligy. Obě ligy byly velmi poznamenány po personální stránce probíhajícím Mistrovstvím ČR v požárním sportu, které se konalo stejný víkend v Sokolově. Ústecký kraj reprezentovala družstva Brozany n. O. muži a Hrobce ženy, navíc obě družstva soutěží, jak v Podřipské i Krušnohorské lize. Tento víkend to byl veliká diferenciální rovnice o několika neznámých. Týmy naplno využili pravidla půjčování, povolali se zálohy v důchodu a ligy si vypomohli navzájem. Krušnohorka zaskočila v sobotu a Podřipa vypomohla v neděli.

O mistrovských titulech KL 23 bylo v kategorii ženy jasno a u mužů více méně taky. Ovšem na dalších místech byla velká tlačenice a často bodové rozdíly. V závodě, kde občas spadlo pár kapek deště, bylo vidět několik chyb, které dodaly na dramatičnosti. Navíc dost týmů z vrchu tabulky si schovávali možnost vsadit na svůj výkon žolíka, který jim zajistí dvojnásobek získaných bodů z daného výkonu, což taky mohlo pořádně zamíchat konečným pořadím.

V mužské kategorii stejně jako loni ukázali Chrášťany, že se jim v Novačkách daří, a že si formu nechali až nakonec. Chrášťany muží vyhráli obě kola, na 3B s časem 17,74s a na 2B čas 14,82s, což znamenalo výtah, ze 4.místa průběžně až na 2.místo spolu s Jimlínem a už jen čekali, jak dopadnou kamarádi z Jimlína. V prvním kole se Jimlín držel a skončil na 2.místo 18,07s, a v druhém kole po prostřiku skončili na 4.místě. SDH Touchovice muži se v průběžném pořadí drželi na 3.místě, a na 3.místě skončili i v první kole za čas 18,58s, bohužel v druhém kole košař nedal koš a čas 23,32s znamenal až 10.místo. V první kole na 4.místě s časem 19,19s skončil Předonín B, ale v druhém kole s polepšil na 2.místo 15,80s. Vedoucí tým ze Slavětína dnes vsadil žolíka a ukázal, že s žolíkem se jim nedaří, v prvním kole 5.místo 19,22s a v druhém kole dokonce 9.místo. Přesto jim to radost nezkazilo, protože jejich bodový náskok byl dostatečný, aby SDH Slavětín mohl slavit titul Mistr Krušnohorské ligy 2023. SDH Brozany v druhém kole zaběhli čas 15,37s, což by v konečném pořadí znamenalo, že by Chrášťany a Jimlín měli stejný počet bodů, ale na počet vítězství by si druhém místo odvezli Chrášťany. Vše ovšem změnil červený praporek v útoku Brozanských za nenašroubovaný koš. Tím pádem se jejich čas škrtl, a tak si Jimlín uhájil celkové 2.místo a celkové 3.místo brali Chrášťany mužís. 4.místo letos nepatřilo tradičním Touchovickým, ale Předonínskému Béčku. SDH Touchovice muži si vybrali všechnu smůlu na posledním závodě a ze 3.místa se propadli až na celkové 5.místo.

V kategorii žen již několik let dominují holky z týmu Černčice A. A i letos vedly ligu od poloviny ligy a vyhrály s velikým náskokem. Ale o další místa se vedla v Novačkách bitva, což možná způsobilo i velikou chybovost. První kolo vyhrála děvčata z Černčic A za čas 17,87s, ovšem druhé kolo vyhrály ženy Touchovice, 18,11s, které v první kole skončily poslední. V prvním kole na druhém místě skončilo SDH Duchcov, 18,97s, ale v druhém kole Černčice A, 18,37s. Třetí místo v prvním kole patřilo Černčickému béčku, 19,12s, a v druhém kole Obora B, 18,72s. Čtvrté skončily ženy z Dřemčic v prvním kole, 19,24s, ale v druhém kole si pohoršily na pátou příčku, 21,41s. V druhém kole čtvrtém skončilo Hrobecké Háčko, 20,24s, které v prvním kole skončilo až šesté.

V celkovém pořadí tato bodová divočina skončila nakonec remízou mezi holkami z Touchovic a Hrobec. Holky měly stejný počet bodů, takže rozhodoval počet lepších umístění. Ten měly lepší Touchovice, takže se staly Vicemistryněmi 2023 a Hrobce H druhé Vicemistryně. Čtvrté místo o bod uhájily Černčice B před pátou Oborou B. Šesté skončily ženy z Duchcova a sedmé ženy z Dřemčic.

Tečku za celým ročníkem udělaly ještě dva bonusové útoku Allstars teamu Krušnohorské ligy pro rok 2023. Jako každý rok týmy nominovali ze svých řad závodníky na jednotlivé posty. Z těchto nominovaných pak zástupci týmů hlasovali, kdo je podle nich nejlepší závodník na daném postu. Závodníci s největším počtem hlasů nakonec vytvořili Allstars team. Tedy tým složen z těch nejlepších.

Letos poprvé jsme se rozhodli, tyto týmy otestovat v terénu. Jelikož týmy byl velmi různorodé, bylo zajímavé, jak si s útokem poradí, když nejsou setrénovaní. S tímto úkolem se lépe popral Allstars team žen, a časem 18,12s porazily Allstars team mužů, kterým se nevyhnuly problémy a dokončili s časem 18,49s.

Letos jsme zvládli Krušnohorskou ligu odběhnout celkem brzo, čehož jsme se rozhodli využít a zkusíme v září využít doufáme pěkného počasí babího léto a uspořádat netradiční Slavnostní vyhlášení pod širým nebem na hřišti v Touchovicích, 23.9.2023 od 16:00.

Na posledním závodě v Nových Dvorech bylo kromě obvyklých týmů na závěr závodů a vlastně i ligy k vidění útok Allstars...