Z filtračního zařízení vyšlehly plameny, z areálu muselo být evakuováno šedesát lidí
Hasiči nasadili výškovou techniku i speciální kontejner s CO2.
Rušné dopoledne zažili ve středu zaměstnanci jednoho z průmyslových areálů v Prostějově. Požár, který vypukl ve filtračním zařízení, se během krátké doby rozšířil až na střechu haly. Nad areálem se objevil hustý kouř a na místo okamžitě vyrazily hasičské jednotky. Situace si vyžádala nejen nasazení výškové techniky, ale také speciálního kontejneru se zásobou hasicích přístrojů na oxid uhličitý.
K požáru byly vyslány tři jednotky hasičů. Vzhledem k charakteru zasažené technologie museli zasahující pracovat v dýchací technice a zvolit specifický způsob hašení.
"Při požáru bylo evakuováno 60 osob, bez zranění. Zasahovali jsme v dýchací technice. Filtrační zařízení jsme částečně rozebrali, abychom se dostali ke skrytým ohniskům a zabránili šíření, využili jsme termokameru," uvedla mluvčí hasičů Mgr. Lucie Balážová.

K likvidaci požáru uvnitř filtrační technologie hasiči využili hasicí přístroje s oxidem uhličitým. Kvůli jejich vysoké spotřebě byla na místo povolána také takzvaná Sněhurka, speciální kontejner určený právě pro podobné zásahy, který převáží velké množství CO2 hasicích přístrojů.
Díky rychlému zásahu se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru do dalších částí objektu. Přesto se plameny stihly rozšířit i na střechu haly, kde musela být nasazena výšková technika.

"Předběžná škoda byla odhadnuta na maximálně 1,5 milionu korun. Přesná výše škod bude stanovena až po dokončení šetření. Příčinou vzniku požáru se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů," doplnila mluvčí hasičů.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Prostějov společně s dobrovolnými jednotkami ze Žešova a Vrahovic.
Zdroj: HZS Olomouckého kraje